+86-15949077878

+86-15062867605

Domov > Správy > Správy z priemyslu > Sprievodca nákupom dieselového generátora Perkins: Hodnotenia, výkonové pásma a náklady na palivo

Správy a články

Zostaňte informovaní o najnovšom vývoji v odvetví generátorov a získajte najnovšie správy, informácie o odvetví a riešenia od spoločnosti KC POWER.

Sprievodca nákupom dieselového generátora Perkins: Hodnotenia, výkonové pásma a náklady na palivo

2026-10-09

Na stole vám pristane cenová ponuka na 250 kW pohotovostnú súpravu: motor Perkins, značkový alternátor, 24-hodinová základná nádrž, digitálny ovládač. Odznak motora je riadok, ktorý si každý prečíta ako prvý, a zároveň je to riadok, ktorý najmenej napovie o tom, či súprava skutočne unesie vašu budovu.

Najprv krátka odpoveď: Perkinsov odznak je primeraným znakom kvality konštrukcie a dostupnosti dielov, ale sám o sebe nehovorí, čo stroj dokáže. To, čo rozhoduje o výsledku, je typ hodnotenia vytlačený vedľa neho, ako sú alternátor a regulátor zladené s týmto hodnotením, blokové zaťaženie vašej stránky a ako rýchlo vám niekto môže dať palivový filter alebo vstrekovač do ruky, keď potrebujete súpravu.

Perkinsova súprava generátora je motor plus štyri ďalšie rozhodnutia

Motor Perkins neopúšťa továreň ako generátor. Je skonštruovaný ako pohonná jednotka, kompletný s chladičom, skriňou zotrvačníka a prírubou SAE, pripravený na pripojenie k alternátoru. Hotová súprava je dielom baliča: motor, alternátor, spojka a základný rám, ovládací panel, ochrana, palivový systém, výfuk a často aj akustický kryt.

Dvaja dodávatelia preto môžu ponúkať rovnaký motor Perkins a dodať veľmi odlišné stroje. Premenné, ktoré zvyčajne menia výsledok, sú:

  • Alternátor: značka a veľkosť rámu, jedno- alebo dvojložiskové, trieda izolácie a ochrana proti vniknutiu.
  • Regulátor a ovládacie prvky: mechanické alebo elektronické ovládanie a či panel zvláda automatické spustenie, výpadok siete, vzdialené monitorovanie a paralelné zapojenie.
  • Chladiaci balík: dimenzovaný pre okolitú teplotu a nadmorskú výšku vášho miesta, nie pre testovaciu bunku.
  • Kryt a palivový systém: cieľ hluku, prúdenie vzduchu, ohradenie a autonómia nádrže počas hodín, ktoré skutočne očakávate.

Rodiny motorov Perkins a výkonové pásma, ktoré pokrývajú

Spoločnosť Perkins organizuje svoje motory na výrobu energie do rodín a priezvisko je najrýchlejším spôsobom, ako zadať cenovú ponuku. Nižšie uvedená tabuľka je približná mapa, nie je zárukou.

Približné výstupné pásma pri 50 alebo 60 Hz. Skutočná kapacita závisí od typu menovitého výkonu, účinnosti alternátora a podmienok na mieste, preto si každý údaj overte podľa aktuálneho údajového listu motora pre vašu zostavu.
Rodina motorov Typické rozloženie Približný výkon generátora Kde zvyčajne pristane
Séria 400 3-4 valec, 1,1-2,2 l Približne 10-45 kVA Malý pohotovostný režim, telekomunikačné prístrešky, pumpy, malý obchod
Séria 1100 3-6 valec, 3,3-7,0 l Približne 30-200 kVA Kliniky, kancelárie, dielne, pohotovostný režim pre ľahký priemysel
Séria 1500 6 valec, 8,8 l Približne 200-280 kVA Komerčné budovy, stredne veľké závody
Séria 2000 6 valec, 13-15 l Približne 300-500 kVA Nemocnice, továrne, dátové sály
Séria 2800 6 valec, 18,1 l Približne 600-800 kVA Veľké zariadenia, hlavný výkon, inžinierske siete

Dve jednotky s rovnakým rodinným názvom sa môžu stále líšiť podľa typu hodnotenia, takže motor 1106 uvedený ako pohotovostný môže sedieť vysoko nad tým istým motorom uvedeným ako hlavný. Ak stále pracujete na základoch, návod na výber vám pomôže opraviť triedu výkonu, profil zaťaženia a podmienky na mieste predtým, ako sa zaviažete k radu motorov.

Primárny alebo pohotovostný režim: Riadok hodnotenia mení, čo môžete načítať

Väčšinu práce tu odvedú tri hodnotenia v ISO 8528-1.

  • PRP (prime): variabilné zaťaženie, neobmedzený počet hodín za rok, s 10% preťažením dostupným na jednu hodinu z každých dvanástich.
  • ESP (núdzový pohotovostný režim): premenlivé zaťaženie, nie je povolené preťaženie, zvyčajne obmedzené na takmer 200 prevádzkových hodín ročne s priemerným faktorom zaťaženia nie vyšším ako 70 %.
  • COP (kontinuálne): konštantné zaťaženie pri definovanej hodnote, žiadne preťaženie.

Praktický dôsledok je jednoduchý. Súprava predávaná ako ESP a potom používaná ako hlavná sila stránky 4 000 hodín ročne je spustená mimo jej ratingu. Stále sa spustí a bude stále generovať, ale rýchlejšie sa opotrebováva a prípadná reklamácia zo záruky sa odrazí v stene.

Na veľkosti záleží rovnako. Dlhé jazdy pod približne 30 % menovitého výkonu mierne zaťažujú motor, slabo ho chladia a podporujú hromadenie uhlíka vo výfukových plynoch. Zvyčajná sladká bodka pre súpravu s najlepším hodnotením je priemerná záťaž medzi 60 % a 80 % hodnotenia. Ak váš nameraný profil sedí na úrovni 25 %, menšia súprava s väčšou nádržou je často lepšou kúpou ako veľká súprava, ktorá si jazdí cez rok naprázdno.

Spálenie paliva pri čiastočnom zaťažení: Číslo, od ktorého sa má rozpočet

Naftová súprava strednej veľkosti zvyčajne potrebuje okolo 0,26 l na kWh pri plnom zaťažení a viac na kWh pri klesajúcej záťaži, pretože vlastné straty motora zostávajú zhruba konštantné, zatiaľ čo užitočný výkon klesá.

Odhadované spálenie paliva pri čiastočnom zaťažení (l/h)
0 25 50 75 100 Súprava 100 kW Súprava 250 kW Súprava 400 kW
50% záťaž 75% zaťaženie 100% záťaž
Približné hodnoty; skontrolujte údajový list motora pre presný model a hodnotenie.

Pri 75% zaťažení spáli súprava s výkonom 250 kW približne 53 l za hodinu. Behajte osem hodín denne, čo je približne 2,5 tony nafty týždenne, čo je údaj, ktorý by mal riadiť veľkosť nádrže, uzavreté skladovanie a tankovanie, nie údaj 39 l za hodinu pri polovičnom zaťažení.

Zníženie výkonu, prechodné javy a tolerancie, ktoré stojí za to zapísať

Typový štítok predpokladá referenčné podmienky: okolo 25 °C nasávaného vzduchu a nízka nadmorská výška. Presuňte súpravu do 2 000 m alebo do miestnosti s teplotou 45 °C a dostupný výkon klesne. Pracovné pravidlo je 2 % až 4 % kapacity na každých 500 m nad 1 000 m a zhruba 1 % až 2 % na každých 5 °C nad 25 °C, ale posledné slovo by mal mať technický list motora a dodávateľ by mal kapacitu na vašom mieste potvrdiť písomne.

Prechodné správanie je druhá polovica príbehu. Miesto s tromi alebo štyrmi veľkými motormi štartujúcimi spolu sa oveľa viac stará o pokles napätia ako o presnosť v ustálenom stave.

Typické ukazovatele výkonu triedy G2 pre súpravu dieselového generátora. Presné hodnoty si dohodnite s dodávateľom, pretože ich pohybuje alternátor, regulátor a typ záťaže.
Parameter Obrázok stojí za upresnenie Prečo je to dôležité na mieste
Ustálené napätie ±1 % Elektronika, vstup UPS, riadiace systémy
Ustálená frekvencia ±0,5% s elektronickým riadením Motory, zariadenia citlivé na časovanie
Prechodný pokles napätia 20 % alebo menej, zotavenie do 1,5 s Priame štartovanie motora
Pokles prechodovej frekvencie 10 % alebo menej, zotavenie do 5 s Výťahy, kompresory, chladiče
Prevzatie blokovej záťaže Potvrdené jednokrokové zaťaženie, nepredpokladá sa Reštartujte po výpadku siete
Zníženie výkonu v podmienkach lokality Garantovaná kapacita vo vašej nadmorskej výške a okolí Rastlinné miestnosti a vysokohorské miesta

Kam idú peniaze za desať rokov

Pre nastavený chod ako hlavný alebo trvalý výkon dominuje palivo všetkému ostatnému a nie je blízko.

Typické desaťročné rozdelenie nákladov na vlastníctvo, sada primárnej energie
10-ročný rozdelenie nákladov
Palivo 70%
Údržba a diely 12 %
kapitálové náklady 10 %
Inštalácia a rozvádzač 5%
poistenie a iné 3%
Indikatívne podiely za súbor, ktorý má niekoľko tisíc hodín ročne; iba pohotovostné súpravy dominujú kapitálom.

Čítajte to skôr ako signál obstarávania než presné účtovníctvo. Rozdiel medzi motorom, ktorý spaľuje 0,26 l za kWh a motorom, ktorý spaľuje 0,30 l za kWh, je oveľa väčší ako rozdiel medzi dvoma kótovanými kapitálovými cenami. To je tiež dôvod, prečo je dôležitá dostupnosť dielov: týždeň odstávky na mieste s prvotriednym výkonom môže stáť viac ako rok údržby.

Rovnaký výstup je dostupný z viac ako jednej platformy

Perkins je jednou z niekoľkých platforiem motorov, na ktorých môže výrobca generátora postaviť, a pásmo 300-500 kVA je miesto, kde je prekrytie najťažšie. Ak váš vozový park už beží na inej platforme, alebo je po dlhšom čase uvádzané špecifické hodnotenie Perkins, požiadavka na rovnakú výkonovú triedu s iným motorom je normálna požiadavka a nie kompromis, za predpokladu, že alternátor, ovládací panel a kryt zostanú rovnaké. Jednotka s výkonom 400 kW je užitočným referenčným bodom, pretože táto trieda sa objavuje vo viacerých rodinách motorov a kupujúci často začínajú vážne porovnávať platformy.

400 kW Weichai Diesel Generator Set with WP13D490E310 Engine Dieselový generátor Weichai 400 kW s motorom WP13D490E310 Trojfázová dieselová súprava s výkonom 400 kW, 50 Hz s motorom Weichai WP13D490E310 a generátorom Kangcheng KC400-4, užitočná pri porovnávaní možností platformy 300–500 kVA. Zobraziť produkt →

Nad Zhruba 800 kVA sa platforma mení

Motory Perkins power-generation sa zastavia pri šesťvalci radu 2800, ktorý sa nachádza v rozsahu 600-800 kVA. Akonáhle projekt potrebuje 900 kW alebo viac pre dátovú halu, výrobný závod alebo okresnú inštaláciu, praktická voľba sa presunie na väčšiu motorovú platformu a s ňou sa pohybujú aj konštrukčné otázky: dvojložiskové alternátory, paralelné ovládacie prvky, ťažšie rozvádzače a základ, ktorý musí absorbovať väčší blok. Dimenzovanie v tomto rozsahu je zriedkavo o jednom stroji, pretože väčšina lokalít skončí paralelne s dvomi alebo tromi jednotkami kvôli redundancii namiesto nákupu jednej veľkej sady.

900 kW Guangxi Yuchai Diesel Generator Set with YC6C1520-D31 Engine Dieselový generátor Guangxi Yuchai 900 kW s motorom YC6C1520-D31 Trojfázová dieselová súprava s výkonom 900 kW a 50 Hz s motorom Yuchai YC6C1520-D31 a generátorom Kangcheng KC900-4 pre projekty vyžadujúce 900 kW alebo viac. Zobraziť produkt →

Otázky, ktoré sa kupujúci pýtajú na dieselové generátory Perkins

Je dieselový generátor Perkins dobrou voľbou pre napájanie v pohotovostnom režime?

Áno, pre správne hodnotenie. Motory radu 1100 a 2000 sú bežné v komerčnom pohotovostnom režime a sieť náhradných dielov je jednou z najširších v tomto odvetví. Podmienkou je, že súprava je špecifikovaná ako ESP pre pohotovostnú prevádzku, zladená s alternátorom, ktorý unesie vaše najväčšie jednostupňové zaťaženie, a servisovaná podľa plánu.

Aký je praktický rozdiel medzi motorom 1103 a 1104?

Počet a objem valcov: približne 3,3 l v troch valcoch oproti 4,4 l v štyroch. V podmienkach generátora to zvyčajne znamená zhruba 30-60 kVA oproti 40-80 kVA, pričom štvorvalcová verzia akceptuje väčšie zaťaženie bloku v rovnakej triede.

Koľko paliva spotrebuje 100 kW súprava Perkins?

Zhruba 27 l za hodinu pri plnom zaťažení, asi 22 l pri 75 % a 16 l pri polovičnom zaťažení. Ak má súbor prvotriedne hodnotenie, použite hodnotu 75 %, pretože len veľmi málo stránok beží nepretržite na štítku.

Ako často je potrebné meniť olej a filtre?

Väčšina moderných motorov Perkins power-generation má interval medzi výmenou oleja a filtra 250 až 500 hodín v závislosti od kvality oleja a paliva. Prašné miesta a slabé palivo vás tlačia na nižší koniec a manuál motora vždy preváži nad pravidlom.

Ak si z toho vezmete jednu vec, zoberte si poradie otázok: najprv typ hodnotenia, potom profil záťaže a záťaže bloku, potom alternátor a ovládacie prvky, potom odznak motora. Motory Perkins sú vhodné pre pohotovostný režim a hlavnú prevádzku v rozsahu 10 – 800 kVA a výber jedného z nich je správnym rozhodnutím, keď sa zvyšok špecifikácie drží na rovnakej úrovni. The celý rad dieselagregátov zobrazuje, čo je k dispozícii v každej výstupnej triede, a inžinieri výrobcu môžu pred zadaním objednávky potvrdiť kapacitu v podmienkach vašej lokality.

Technická podpora nad rámec generátora